Hotel Global

sokol-hotel-global

The Hotel Global is located in the wooded landscape on the bank of the River Ohře, next to Sokolov’s train and bus station. It has a bar with a pleasant garden terrace. There is free Wi-Fi and free private parking. All the hotel’s rooms and apartments have a bathroom and TV. Every morning you can enjoy a buffet breakfast in this historic villa. It is a 5-minute walk to the main historical square in Sokolov with Karlovy Vary, Cheb and Františkovy Lázně just a 20-minute drive away.

Price for a double room...
Číst více

Parkhotel Sokolov

sokolov-hotel-park

Parkhotel Sokolov can be found in the centre of Sokolov and is situated in the quiet and peaceful environs of the protected chateau park. The hotel has standard rooms, a restaurant, lounges, a bar and conference facilities. For leisure and relaxation, you can take advantage of the swimming pool, which has a waterslide, the fitness studio, wellness, or the Finnish sauna with a whirlpool.

Price for a double room CZK 1500 , FIRST CLASS CZK 2300

 

...
Číst více
Penzion Piano

Tento penzion je situován v centru na malebném Starém náměstí. K dispozici Vám bude 6 dvoulůžkových pokojů Standard a dva dvoulůžkové pokoje De Luxe s možností přistýlky s vlastním sociálním zařízením, vybavené televizí, telefonem, lednicí a možností připojení k internetu. Pokoje nabízejí krásný výhled na náměstí s barokní kašnou. Snídaně Vám budou podávány dle Vašeho přání. Zdarma je možno využít až 7 parkovacích míst.

 

...
Číst více

Photogallery

Headlines

We have launched a new website!

Contact

Redakce:
K Botiči 1453/6,  101 00 Praha 10
Tel./fax: +420 257 217 711

E-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.