Hotel Concertino

hotel Concertino JH

Hotel Concertino se nachází v jádru historického města Jindřichův Hradec. Ubytování ve hotelovém komplexu Vám přinese moderní styl ubytování.

Cena: za 2lůžkový pokoj 1 600–2 200 Kč.

...
Číst více
Penzion U Papoušků

Penzion UPApousku JH

Součástí penzionu je i ve městě oblíbená restaurace, která vaří českou i mezinárodní jídla, která si můžete v teplých dnech vychutnat na terase.

Cena: za 2lůžkový pokoj 1 200 Kč.

...
Číst více
Bar - Restaurant Udírna

Udirna JH

Zážitková kuchyně sází na jednoduché menu, vždy ale založené na dobrých surovinách, čerstvých bylinkách a otevřeném ohni. Při přípravě jídel se můžete kuchařům dívat pod ruce, jak vám pokrm připravují. Ať ochutnáte pořádnou porci medovo-šalvějových žeber, zaříznete se do hovězího steaku ,nebo ochutnáte vepřovou specialitu v podobě Krajcpánků budete spokojeni.

Cena jídel od 145–360 Kč, pivo 0,5l – 28 Kč.

...
Číst více
Restaurace Pod věží

Pod Vezi JH

Restaurace Pod věží je umístěna v klidné části historického centra Jindřichova Hradce v boční ulici pěší zóny mezi Masarykovo nám. a nám. Míru. Na jídelním lístku naleznete kromě klasických jídel především speciality rybí a zvěřinové kuchyně, na které se restaurace hlavně orientuje. Suroviny na jejich přípravu pochází výhradně z jihočeských rybníků a lesů. V letních měsících si jídlo můžete vychutnat na venkovní terase, která je umístěna uvni...
Číst více

Jindřichohradecká úzkokolejka

uzkokolejka

Pokud budete chtít zažít opravdu nevšední cestu vlakem z dávných dob, taženou více jak 100 let starou parní lokomotivou, navštivte místní nádraží a svezte se . Parní vlaky vyjíždí na úzkokolejky od května do září. Jízda tímto stoletým historickým parním vlakem do půvabných zákoutí Jindřichohradecka a České Kanady se všem, bez rozdílu věku, jistě stane jedinečným a nezapomenutelným zážitkem. Ve stanici Nová Bystřice můžete navštívit Regioná...
Číst více

Pohádková říše Fábula

Fabula 2 JH

Pohádková říše FÁBULA je ideálním místem pro rodinný výlet s dětmi. Za každého počasí totiž spolehlivě zabaví nejen děti, ale i dospělé, kteří se společně přenesou do jedinečného pohádkového světa a prožijí nečekaná dobrodružství i pohádkový příběh psaný samotnou pohádkovou říší a jejími obyvateli. Vydáte se s pohádkovými bytostmi na cestu kouzelným ztraceným světem i temným sklepením a budete objevovat tajemné indicie z pohádkového příběhu. ...
Číst více

Zámek Červená Lhota

Cerv Lhota

Zámek Červená Lhota leží v jižních Čechách, zhruba 20 kilometrů od Jindřichova Hradce a stojí uprostřed rybníka na pevném skalnatém ostrově. Zámek je přístupný přes kamenný most spojující hráz s ostrovem. Dnešní podoba zámku vznikla po roce 1530. Během prohlídky uvidíte 16 pokojů představující bydlení šlechty v 19. století a na začátku 20. století.

Otevřeno: duben, říjen- pouze o víkendech, k...
Číst více

Discgolf

discogolf

V Jindřichově Hradci vznikla nová další příležitost pro nevšední využití volného času - discgolfové hřiště v centru města. Discgolf je jedním z nejrozšířenějších sportů s létajícím diskem, odvozeným z klasického golfu. Discgolf může hrát každý a je ideální sportovní aktivitou pro celou rodinu. Diskem se naučíte házet za pár minut a nezáleží na věku ani fyzické zdatnosti – stačí jen dobrá nálada a chuť hrát. Tato poutavá hra láká svou jednoduchostí ...
Číst více

Zámecký areál - památka UNESCO

zamecky-areal

Litomyšlský zámek, národní kulturní památka a památka UNESCO, je hlavní dominantou města a jednou z nejvýznamnějších památek renesance u nás. Historie osídlení zámeckého návrší a pozdějšího zámku je s historií města neodmyslitelně spjata po celou dobu jeho existence. Zámek byl postaven za Vratislava z Pernštejna v letech 1568 –1581. Dnes je zámek jedním z turistických magnetů, které do Litomyšle každoročně přitahují tisíce turistů. Při prohlídce zámku vás čeká několik okruhů prohlíd...
Číst více

Museum Josefa Váchala

museum-josefa-vachala

Opravdu zvláštní interiér domu Josefa Portmona vyzdobil ve 20. letech grafik, spisovatel, svérázný a výjimečný umělec, Josef Váchal. K vidění jsou zde unikátní nástěnné malby, malovaný vyřezávaný nábytek a bytové doplňky.

Otevřeno: květen-září ÚT -NE 9-17h, duben a říjen SO, NE 9-17h
Vstupné: dospělí 60 Kč, děti 40 Kč

...
Číst více
Rodný byt Bedřicha Smetany

rodny-byt-bedricha-smetany

V přízemních prostorách bývalého zámeckého pivovaru, kde se v roce 1824 narodil Bedřich Smetana, je zřízena expozice, která připomíná dobu skladatelova dětství v Litomyšli. Návštěvníkovi se snaží přiblížit atmosféru tehdejší domácnosti Smetanových, rodinný život, s ním související události a ve výběru pak také jejich odraz ve Smetanově tvorbě.

Otevřeno: duben, ří...
Číst více

Hotel Aplaus****

hotel-aplaus

Hotel Aplaus v Litomyšli naleznete v samém centru města, kousek od zámku. Zatímco architektura připomíná pět set let dlouhou historii měšťanských domů, tak moderní design hotelu nabízí hostům nevšední zážitek a pohodlí. Vybavení interiérů odráží zájem majitelů hotelu Aplaus o současné umění a design. Tento hotel je nejdražší a nejluxusnější v celém městě.

Cena: za 2lůžkový pokoj od 2 600 Kč.

...
Číst více
Hotel Zlatá Hvězda***

hotel-zlata-hvezda

Přímo na Smetanově náměstí v centru města stojí Hotel Zlatá Hvězda. Tento klasický hotel vám nabídne pěkný pohled na centrum města a zámek či na klid zahrad. Čas relaxace lze strávit v hotelové sauně či fitness centru.

Cena: za 2lůžkový pokoj od 1 400 Kč.

 

...
Číst více
Pension Paseka

Paseka

Pension Paseka se nachází v historickém centru Litomyšle u Smetanova náměstí a 200 metrů od zámku. Nabízí apartmány s kuchyňským koutem, knihovnou a koupelnou se sprchou a WC. V celé budově je zdarma dostupné Wi-Fi. Každé ráno se podává snídaně. V pěší vzdálenosti od penzionu objevíte různé restaurace a obchody.

Cena: za 2lůžkový pokoj od 1 200 Kč

...
Číst více
Restaurant Bohem

restaurace-bohem

Tato luxusní restaurace je součástí hotelu Aplaus. Naleznete zde stylové prostředí a menu, ve kterém nechybí ani jídla dle M. D. Rettigové, která v Litomyšli strávila poslední léta svého života. Zdejší samozřejmostí jsou i jídla mezinárodní kuchyně, včetně ryb a mořských plodů. Naleznete zde i kvalitní vína jak z domácích, tak ze světových vinic.

Cena jídel od 180 – 480 Kč, pivo 0,5l 45 Kč, víno 0,7l od 275 K...
Číst více

Fotogalerie

Aktuality

Spustili jsme nový web!

Kontakt

Redakce:
K Botiči 1453/6,  101 00 Praha 10
Tel./fax: +420 257 217 711

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.