Navštivte nejstarší a jedno z největších muzeí svého druhu ve střední Evropě, které bylo otevřeno při příležitosti konání Prvního Valašského roku v červenci 1925. Díky muzeu poznáte lidovou architekturu moravského Valašska z městského a vesnického prostředí.
...Číst více
RESTAURACI VENTURA PUB - EVROPÁK najdete v Karlových Varech přibližně 10 minut chůze od centra, směrem do Tuhnic. V příjemném prostředí s širokou nabídkou jídel, velkou kapacitou míst a v letním období s využitím terasy si můžete dopřát kvalitní jídlo za dobré ceny a výtečné tankové pivo. V nabídce jídel najdete jak speciality, tak klasická česká jídla.
Cena jídel od 100 – 300 Kč, pivo 0,5l 29 Kč.
...Číst více
Veřejné akvárium se nachází v prvním patře OD Banco na náměstí Dr. E. Beneše. Pro návštěvníky všech věkových kategorií je zde připravena výstava „Vodní světy aneb Rybí zoo“, v níž mají možnost zhlédnout množství druhů tropických ryb a od odborného průvodce získat informace o životě ve vodním světě.
...Číst více
Funkcionalistická vila manželů Tugendhatových s originálním prostorovým řešením a jedinečným technologickým zařízením, dílo architekta Ludwiga Miese van der Rohe ze třicátých let 20. století, byla roku 2001 zapsána na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. O prohlídku interiérů je velký zájem a je nutné ji rezervovat předem, návštěva zahrady je však možná i bez rezervace.
Otevřeno: denně...
Číst více
Vlastivědné muzeum a galerie se nachází v budově bývalého augustiniánského kláštera, který byl založen roku 1627 Albrechtem z Valdštejna. Uprostřed klášterního ambitu vytvořili v roce 1698 augustiniáni poutní místo stavbou kaple Loreta, která náleží k 48 českým loretám, napodobeninám Svaté chýše nazaretské. Velká část jich zanikla a v severních Čechách zůstávají než rumburská a českolipská. Muzeum zde zahájilo svou činnosti po rekonstrukci v roce 1968. K vidění jsou specializované expozice, v přízemí cizokrajná zvířena, hmyz a geologie a v prvním patře regionální sbírky přírodovědné a historické. Galerie ...
Číst více
Vodní hrad Lipý byl založen rodem Ronovců koncem 13. století v údolí řeky Ploučnice. První písemná zmínka pochází z roku 1277, kdy se po hradě nazývá Čeněk z Lipé. Osudy hradu jsou úzce spjaty s historií města, které pravděpodobně nechal vystavět nejslavnější z rodu Ronovců, Jindřich z Lipé. Ten pak roku 1319 prodává zdejší slibně se rozvíjející panství svým příbuzným Berkům z Dubé, kteří je mají v držení až do husitských válek. Na počátku 16. století byl hrad přestavěn na zámek. Po bitvě na Bílé hoře se stal majetkem Albrechta z Valdštejna, který však přesunul správu panství na Nový Zámek v Zahrádkách a hrad...
Číst více
Jelení skok, Petrova výšina, rozhledna Diana či vyhlídka Karla V. Při návštěvě těchto, ale i dalších vyhlídek uvidíte centrum města a krásné fasády historických budov linoucích se podél řeky Teplá jako na dlani. Na rozhlednu Diana vás dopraví lanová dráha, jejíž spodní stanici naleznete u Vřídelní kolonády na Divadelním náměstí.
...
Číst více
Prohlídka areálu trvá cca 2-3 hodiny. Nejpohodlnější příchod je od stanice metra C Vyšehrad. Podíváme se na panoráma Prahy z vyhlídkové terasy u Kongresového paláce a projdeme k hradbám pevnosti. Areál Vyšehradu byl osídlen již v pravěku, v 10. století tu byla knížecí mincovna a v roce 1070 zde byla založena kapitula u kostela sv. Petra. Krátce potom se na Vyšehrad přestěhoval první český král Vratislav I. a sídlili tu i někteří jeho nástupci. Nový královský palác zde vybudoval Karel IV., který nechal celý Vyšehrad opevnit. Gotická zástavba však většinou vzala za své při husitských bouřích a přes částečnou obnovu v 15. století již nedosáhla původního významu. V 17. století byla na Vyšehradě vybudována nová barokní pevnost, která existovala až do r. 1911. Pro...
Číst více