MALÁ STRANA

Podrobnější trasa Malou Stranou zahrnuje prohlídku zahrad a některých dalších zajímavých míst. Můžeme jí věnovat podle časových možností půl dne či celý den. Je to trasa, kterou lze v tomto rozsahu uskutečnit v době turistické sezony – od dubna do konce října. Jako východisko si můžeme zvolit stanici metra Malostranská, nebo sejít z Hradčanského náměstí dolů po Zámeckých schodech.

Na Valdštejnském náměstí se nachází vchod do zahrady Ledeburského paláce (Valdštenjské náměstí č. 3/ čp. 162). Tato zahrada z počátku 18. století dnes tvoří součást okruhu palácových zahrad na jižních svazích pod Pražským hradem. Patří k nim ještě zahrada Pálffyovská, Kolowratská a Fürstenberská (ta patří polské...
Číst více

Pohádková říše Fábula

Fabula 2 JH

Pohádková říše FÁBULA je ideálním místem pro rodinný výlet s dětmi. Za každého počasí totiž spolehlivě zabaví nejen děti, ale i dospělé, kteří se společně přenesou do jedinečného pohádkového světa a prožijí nečekaná dobrodružství i pohádkový příběh psaný samotnou pohádkovou říší a jejími obyvateli. Vydáte se s pohádkovými bytostmi na cestu kouzelným ztraceným světem i temným sklepením a budete objevovat tajemné indicie z pohádkového příběhu. ...
Číst více

Městská památková rezervace Nový Jičín

Nový JičínNavštivte místo, kde se snoubí architektura několika staletí. Historické centrum Nového Jičína bylo prohlášeno městskou památkovou rezervací v roce 1967. Na pravidelném čtvercovém náměstí stojí za zmínku měšťanské domy s loubím a střed náměstí zdobí Morový sloup se sousoším Tančících sedláků v kravařských krojích od France Barwiga.

...
Číst více
Městské muzeum

mestske-muzeum-marianske-lazneMěstské muzeum

 

Muzeum je umístěno v nejstarším dochovaném domě historické části města a jedná se o významnou stavební památku z počátku 19. století a je poslední zachovanou ukázkou podoby města v době jeho vzniku. Dům byl postaven roku 1818 jako penzion pro lázeňské hosty „Zlatý hrozen“. V roce 1823 v něm bydlel Johann Wolfgang Goethe. Muzeum, založené již v roce 1887, stojí v této budově od roku 1953.

Expozici muzea dále doplňuje expozice v přírodě „Geologický park“, vytvořená na ploše téměř 10 ha v těsném sousedství budovy muzea.

Kontakt: Goethovo...
Číst více

Městský park

parkMěstský park v České Lípě náleží svou polohou, rozlohou a kvalitou prostředí k nejlepším v severních Čechách. Park se rozprostírá na poměrně členité ploše a zaujímá skoro 10 ha. Spodní rovinná část je pojata jako anglický park s řadou okrasných prvků, kvetoucích keřů a exotických dřevin. Roste zde téměř 800 stromů a keřů v cca 80 druzích.

Park vznikl v roce 1875 z iniciativy Okrašlovacího spolku. Jeho členům záleželo na podstatném zlepšení kvality života ve městě, jehož prostředí bylo v první polovině 19. století silně zatíženo průmyslovým provozem. V roce 1879 vznikla v parku skalka zvaná ‚Císařské kameny‘ s více než padesáti uká...
Číst více

Koupaliště Michal

 

skolov-koupaliste-michal-2Koupaliště Michal je vodní areál s mnoha atrakcemi, který se nachází u Sokolova nedaleko silnice Karlovy Vary - Cheb. Kromě 500m pláže čekají návštěvníky zajímavé atrakce pro děti i dospělé v čele s obřím tobogánem, sportovních možnosti, občerstvení, ale především čisté vody. Její čistota řadí koupaliště Michal mezi nejčistší přírodní vodní nádrže v celé České republice. Můžete si užít velkou vodní trampolínu, šlapadla nebo 190 metrů dlouhý tobogán společně s 117 metrů dlouhou trojskluzavkou.

Otevřeno: od 1. 6. do 31. 8.

Číst více

Návštěvnické Muzeum Moser

Moser

Návštěvnické centrum Moser nabízí jedinečný pohled do 155 let dlouhé historie světově proslulého výrobce skla - sklárny Moser. Expozice sklářského muzea představuje luxusní křišťálové výrobky Moser a zobrazuje nejstarší sklářskou tvorbu až po současné kolekce. Jedinečnou atmosféru procesu výroby zažijete při prohlídce sklářské hutě. Závěr návštěvy lze završit nákupem ve firemní prodejně.

Vstupné: 80 – 180 Kč, snížené 50 – 100 Kč

...
Číst více
Museum Josefa Váchala

museum-josefa-vachala

Opravdu zvláštní interiér domu Josefa Portmona vyzdobil ve 20. letech grafik, spisovatel, svérázný a výjimečný umělec, Josef Váchal. K vidění jsou zde unikátní nástěnné malby, malovaný vyřezávaný nábytek a bytové doplňky.

Otevřeno: květen-září ÚT -NE 9-17h, duben a říjen SO, NE 9-17h
Vstupné: dospělí 60 Kč, děti 40 Kč

...
Číst více
Muzeum alchymie

Muzeum alchymie

V centru Kutné Hory v Sankturinovském domě na Palackého náměstí naleznete Muzeum alchymie. Muzeum je koncipováno jako alchymistická dílna nebo laboratoř, kde voskoví alchymisté hledají kámen mudrců a elixír věčného mládí. V dalších místnostech najdete kaleidoskopické kino nebo golema.

Otevřeno: denně: duben – září 9-18h/ říjen – březen po-pá 9-17h, so-ne 10-16h
Vstupné:...
Číst více

Muzeum čokolády

Muzeum čokolády a marcipánu v Táboře vám v prostoIMG 5131rách třech historických domů představí historii čokolády, její pěstování, dovoz kakaových bobů do Evropy a následné zpracování do formy bonbonů, tabulek, pralinek, figurek. Expozice se věnuje i historii obalů a reklamních plakátů, k vidění jsou i porcelánové či cínové soupravy, ze kterých se čokoláda pila v 19. stol., šlechtický salon či model pěstování kakaa v pralese. Druhá část muzea je pak věnována marcipánu a možnostem jeho zpracování. Uvidíte marcipánový model náměstí a dalších táborských domina...
Číst více

Muzeum domečků, panenek a hraček

muzeum-domecku-panenek

Muzeum je umístěno v jednom z Měšťanských domů v ulici Jiráskově č. 4 naproti Zámeckému pivovaru a bývalé jízdárně, a je tak součástí Zámeckého návrší. Ve sbírce naleznete exponáty od roku 1 850 po současnost. Uvidíte zde například historické domečky a pokojíčky pro panenky, ale i bydlení princezen a venkovských lidí, nebo americkou farmu. Expozice panenek začíná nejstarší panenkou v litomyšlském kroji a končí panenkou Barbie.<...
Číst více

Muzeum fotografie

Muzeum fotografie 2 JH

Muzeum fotografie a moderních obrazových médií soustředí pozornost zejména na médium fotografie, ale i dalším obrazovým médiím. Ve výstavním programu jsou ke zhlédnutí díla českých, ale též zahraničních fotografů, významných osobností dějin (především) české fotografie a význačných současných tvůrců. Muzeum sídlí v historickém centru města v bezprostřední blízkosti 15. poledníku v renesanční jezuitské koleji z...
Číst více

Muzeum historických motocyklů

muzeum motoExpozice v Železné Rudě obsahuje jak kolekci historických motocyklů a jízdních kol, tak i několik historických automobilů. Návštěvník zde může najít světové unikáty, které se dochovaly často v jediném kuse či pouze v několika málo exemplářích. K vidění jsou zde např. unikátní motocykl Gőrner Klatovy z roku 1921, řemenový Tyler z roku 1919, první vyráběný automobil Škoda na dřevěných loukoťových kolech a mnoho dalších. Expozice se každý rok doplňuje a rozšiřuje.

 


Číst více

Muzeum Lega

Muzeum Lega je rozděleno na několik tematických okruhů, kde najdete stovky originálních modelů z celého světa. Na stavbu modelů bylo použito několik miliónů kostiček. Expozice je neustále rozšiřována a doplňována o další zajímavé a raritní kousky. Součástí expozice je i laeserová a světelná show věnovaná tématu Star Wars, která nadchne nejen malé návštěvníky. Po prohlídce výstavní expozice můžete navštívit dětský koutek, kde si lze postavit vlastní model a tento i vystavit. Po dobu, co si vaše zlatíčka budou hrát, můžete holdovat všelijakému občerstvení.

Otevřeno: červenec–srpen: po–ne–10–18 hod., září–červen: so 10–17 hod., ne 11–16 hod.
Vstupné: dospělí 100 Kč, děti 70-80 Kč

...
Číst více

Fotogalerie

Aktuality

Spustili jsme nový web!

Kontakt

Redakce:
K Botiči 1453/6,  101 00 Praha 10
Tel./fax: +420 257 217 711

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.