Café & Bar Havana

Restauraci s útulným a nevšedně ,,zabydleným“ interiérem vybudovali v historickém domě na Žižkově náměstí majitelé v roce 2001 vlastníma rukama a podle toho si ji hýčkají. Kuchař připravuje šťavnaté steaky, výborné těstoviny i jídla mexické kuchyně. Vyhlášenou specialitou jsou pečená vepřová žebra v medové marinádě a k nim výtečná chlazená plzeň. Předzahrádka pod klenbami domu přímo na náměstí.

 

...
Číst více
Café Bistro Matiné

Cafe matine

Prostředí této restaurace je inspirováno typickými pařížskými bistry. Zastavit se můžete už na snídani. Vychutnat si ranní kávu třeba s čerstvě upečeným croissantem, nebo si dát snídaňové menu. V útulném, striktně nekuřáckém prostředí bistra si můžete dopřát v poledne oběd a na večer posedět s přáteli u dobrého vína a vybrat si z široké nabídky toastů, panini, wrapů, těstovin, salátů a originálních zákusků.

 

 

...
Číst více
Cafe Campanila

Restaurace se nachází přímo v centru města na hlavní třídě a poskytuje prostor pro odpočinek při nákupech a procházkách. Jídelní lístek nabízí kromě čerstvé italské kuchyně zejména dorty, zákusky, zmrzlinové poháry a palačinky.

 

...
Číst více
Café Charlotte

cafe-charlotteCukrárna s kavárnou Café Charlotte patří k nejvyhlášenějším šumavským cukrárnám se skvělými zákusky a vynikajícími zmrzlinovými a ovocnými poháry s pravou šlehačkou. Cukrárna Café Charlotte nabízí příjemné posezení ve stylové cukrárně a kavárně v centru Železné Rudy. Veškerý sortiment dortů a zmrzliny si v cukrárně vyrábějí sami, podle svých receptur.
Číst více

Centrum textilního tisku

centrumtiskuCentrum textilního tisku se nachází v těsném sousedství vodního hradu. Je zde zřízena muzeální expozice, která návštěvníky seznamuje interaktivní formou s historií kartounkářství v České Lípě a možnostmi potiskování textilu. Každý návštěvník si zde může potiskování vlastnoručně vyzkoušet. 

 

 

 

 

...
Číst více
Chocco Caffé

cocco-caffe

Kavárna Chocco Caffé se nachází v srdci Smetanova náměstí v domě č. 117, v jehož přízemí je kavárna umístěna. Je to prostor s puncem minulosti, kde se můžete zastavit, odpočinout si u dobré a kvalitní kávy, čokoládových pralinek a výborných dortů, a to vše přímo z vlastní výroby. Nabízí milé a útulné nekuřácké prostředí zařízené stylovým nábytkem s 25 pohodlnými místy k sezení.

Otevřeno: denně 9-18h.

...
Číst více
Chrám sv. Barbory

chram-sv-barbory

Chrám byl vždy symbolem města a dodnes zůstává nejznámější kutnohorskou stavbou. Svatobarborský chrám je považován za nejoriginálnější pozdně gotický chrám katedrálního typu v Evropě, tj. s věncem kaplí kolem hlavního oltáře. Stavba se stala výrazem někdejšího bohatství a moci města. Chrám byl založen kolem roku 1388, je 70 m dlouhý, 40 m široký a uvnitř 30 m vysoký. Nápadná shoda chrámu s pražským chrámem sv. Víta není náhodná, město se cht...
Číst více

Fotogalerie

Aktuality

Spustili jsme nový web!

Kontakt

Redakce:
K Botiči 1453/6,  101 00 Praha 10
Tel./fax: +420 257 217 711

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.