TO NEJLEPŠÍ Z BESKYD

VYDEJTE SE DO BESKYD, OBLASTI S BOHATOU TRADICÍ, SE KTEROU SE SETKÁTE NA KAŽDÉM KROKU. NÁDHERNÁ PŘÍRODA BESKYD A VALAŠSKA DOSLOVA VYBÍZÍ K ROZMANITÝM SPORTOVNÍM AKTIVITÁM, PŘÍJEMNÉMU ODPOČINKU A POZNÁNÍ. NADCHNE VÁS NEJEN MÍSTNÍ FOLKLÓR, LIDOVÁ ARCHITEKTURA A HISTORIE.

 

Navštivte TOP 10 + 1 zajímavostí a míst v regionu, které vás provedou po tom nejlepším, co Beskydy a Valašsko nabízí, ať jde o výlet pro singl, rodinu nebo partu kamarádů, každý si najde v nabídce to své. Připravte se na adrenalin, sportovní zážitek, historii nebo poznávací výlet. Jde vskutku o zajímavá místa a lokality, které vám nyní v krátkosti představíme.

 

A nezapomeňte při svém putování po Beskydech čerpat výhody s Beskydy Card, se kterou si užijete více fantastických zážitků!Baskydcard

 

Další tipy na výlety a inspiraci najdete na webu: WWW.BESKYDYPORTAL.CZ

 

Rodný dům Sigmunda Freuda v Příboře

FreudDne 6. 5. 1856 se v Příboře narodil světově proslulý psychoanalytik Sigmund Freud. Poznejte jeho život v rodném domě, kde se nachází expozice, která představí Freuda prostřednictvím jeho vlastních myšlenek. A díky moderní technice vás domem provede on sám.

...
Číst více
Bílá v Beskydech

Bílá v BeskydechLanovka s krásnými výhledy na hřebeny Beskyd, v létě dětský park s lanáčkem a dalšími desítkami atrakcí, single trails, obora s divokou zvěří, tematické rodinné stezky, wellness. V zimě denně upravované sjezdové a běžecké tratě, zimní dětský lyžařský park s největší lyžařskou školou na Moravě… To vše jen na Bílé.

...
Číst více
Městská památková rezervace Nový Jičín

Nový JičínNavštivte místo, kde se snoubí architektura několika staletí. Historické centrum Nového Jičína bylo prohlášeno městskou památkovou rezervací v roce 1967. Na pravidelném čtvercovém náměstí stojí za zmínku měšťanské domy s loubím a střed náměstí zdobí Morový sloup se sousoším Tančících sedláků v kravařských krojích od France Barwiga.

...
Číst více
Technické muzeum Tatra Kopřivnice

TatraKoprivniceExpozice 60 osobních a nákladních vozů ze všech etap výroby dnešní automobilky Tatra doplněná podvozky, motory, modely, designovými návrhy, sportovními trofejemi a různými raritami této značky. Součástí objektu je expozice Emila a Dany Zátopkových, nedaleko pak Lašské muzeum v Šustalově vile a muzeum Fojtství.

...
Číst více
Rozhledna Velký Javorník

VelkyJavornikRozhlédněte se do okolí z originální dřevostavby navazující na typickou místní valašskou architekturu. Celková výška rozhledny je 25,915 m a má dvě vyhlídkové plošiny. Z rozhledny budete mít Beskydy a Frenštát pod Radhoštěm jako na dlani a za příznivého počasí dohlédnete až na Malou a Velkou Fatru, Roháče a Jeseníky.

...
Číst více
Frýdecký zámek

FrydeckyZamekDominanta města Frýdku-Místku, frýdecký zámek, dříve bránící město na hranici mezi Moravou a Slezskem, stojí nad řekou Ostravicí již od 14. století. Poznejte tradice, osobnosti, historii, umění a přírodu rázovitého kraje Beskyd. Navštivte frýdecký zámek, sídlo Muzea Beskyd Frýdek-Místek.

...
Číst více
Hrad Hukvaldy

HradHukvaldyProjděte oborou plnou daňků a muflonů na zříceninu kdysi jednoho z největších moravských hradů. Hukvaldy jsou ideálním místem k výletu, pokud vás zajímá příroda, umění nebo historie. Poznejte tak krásu výhledů na Beskydy a rodiště významného skladatele Leoše Janáčka.

...
Číst více
Lysá hora

LysaHoraLysou horu poznáte již z dálky. Jejímu vrcholu dominuje charakteristický TV vysílač. Za krásného počasí dohlédnete z vrcholu až do Tater či Polska a občerstvit se můžete v nově vybudovaných chatách - v Bezručově chatě a chatě Maratón. Kromě vysílače zde sídlí meteorologická stanice a Horská služba.

...
Číst více
Pustevny

PustevnyPustevny jsou krásné, velmi přitažlivé místo s dalekým výhledem a jedinečnou architekturou. Mimořádně silný genius loci Pusteven je proměnil v nejnavštěvovanější místo Beskyd. A víte, že právě zde vyrostla v roce 1940 první sedačková lanovka v Evropě?

...
Číst více
Štramberk

ŠtramberkNechte se uchvátit klikatými úzkými uličkami lemovanými množstvím dochovaných roubených chalup a malebným náměstím, nad nímž se tyčí zřícenina hradu Strallenberg s věží, která je notoricky známá jako Štramberská Trúba. A nezapomeňte na suvenýr v podobě Štramberských uší!

...
Číst více
Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm

ValaskemuzeumNavštivte nejstarší a jedno z největších muzeí svého druhu ve střední Evropě, které bylo otevřeno při příležitosti konání Prvního Valašského roku v červenci 1925. Díky muzeu poznáte lidovou architekturu moravského Valašska z městského a vesnického prostředí. 

...
Číst více

Fotogalerie

Aktuality

Spustili jsme nový web!

Kontakt

Redakce:
K Botiči 1453/6,  101 00 Praha 10
Tel./fax: +420 257 217 711

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.