Pohádková říše Fábula

Fabula 2 JH

Pohádková říše FÁBULA je ideálním místem pro rodinný výlet s dětmi. Za každého počasí totiž spolehlivě zabaví nejen děti, ale i dospělé, kteří se společně přenesou do jedinečného pohádkového světa a prožijí nečekaná dobrodružství i pohádkový příběh psaný samotnou pohádkovou říší a jejími obyvateli. Vydáte se s pohádkovými bytostmi na cestu kouzelným ztraceným světem i temným sklepením a budete objevovat tajemné indicie z pohádkového příběhu. ...
Číst více

Koupaliště Michal

 

skolov-koupaliste-michal-2Koupaliště Michal je vodní areál s mnoha atrakcemi, který se nachází u Sokolova nedaleko silnice Karlovy Vary - Cheb. Kromě 500m pláže čekají návštěvníky zajímavé atrakce pro děti i dospělé v čele s obřím tobogánem, sportovních možnosti, občerstvení, ale především čisté vody. Její čistota řadí koupaliště Michal mezi nejčistší přírodní vodní nádrže v celé České republice. Můžete si užít velkou vodní trampolínu, šlapadla nebo 190 metrů dlouhý tobogán společně s 117 metrů dlouhou trojskluzavkou.

Otevřeno: od 1. 6. do 31. 8.

Číst více

OD KARLOVA MOSTU K PRAŽSKÉMU HRADU

Staroměstská mostecká věž

Mostecká věž byla vybudována zároveň s gotickým mostem založeným Karlem IV. v roce 1357. Není to jen pevnostní věž, ale představuje i symbolický triumfální oblouk na korunovační cestě českých králů. Tomuto účelu odpovídá i bohatá sochařská výzdoba východního průčelí věže. V interiéru se nachází pozoruhodná výstava starých hudebních nástrojů ze sbírek Národního muzea.

Karlův most

byl založen v roce 1357 na místě staršího mostu románského. Ten byl dílem 2. poloviny 12. století a nazýval se podle jedné z českých královen mostem Juditiným. Zničila jej obrovská povodeň v roce 1342. Nový gotický most byl již stabilnější, přesto i on byl v minulosti kvůli povodním několikrát opravován. Most dnes zdobí galerie 30 soch a sousoší, která vznika...
Číst více

Frýdecký zámek

FrydeckyZamekDominanta města Frýdku-Místku, frýdecký zámek, dříve bránící město na hranici mezi Moravou a Slezskem, stojí nad řekou Ostravicí již od 14. století. Poznejte tradice, osobnosti, historii, umění a přírodu rázovitého kraje Beskyd. Navštivte frýdecký zámek, sídlo Muzea Beskyd Frýdek-Místek.

...
Číst více

Fotogalerie

Aktuality

Spustili jsme nový web!

Kontakt

Redakce:
K Botiči 1453/6,  101 00 Praha 10
Tel./fax: +420 257 217 711

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.