Muzeum alchymie

Muzeum alchymie

V centru Kutné Hory v Sankturinovském domě na Palackého náměstí naleznete Muzeum alchymie. Muzeum je koncipováno jako alchymistická dílna nebo laboratoř, kde voskoví alchymisté hledají kámen mudrců a elixír věčného mládí. V dalších místnostech najdete kaleidoskopické kino nebo golema.

Otevřeno: denně: duben – září 9-18h/ říjen – březen po-pá 9-17h, so-ne 10-16h
Vstupné:...
Číst více

Expozice Táborský poklad

expozice-taborsky-poklad

Expozice se nachází v budově renesanční sladovny v areálu bývalého táborského hradu Kotnov. Je věnována unikátnímu nálezu z roku 2001, kdy při rekonstrukci domu čp. 308 byly objeveny dvě keramické nádoby naplněné čtyřmi tisíci stříbrných mincí. Tento poklad patří k nejvýznamnějším mincovním nálezům z jagellonského období na našem území.

Otevřeno: květen–září: po–ne 9-12 a 13...
Číst více

Podzemní chodby

Zpřístupněná trasa okolo 650 m představuje jen malou část táborského podzemí, které je jedno z největších v ČR a jehož vznik se datuje do 15. století. Chodby vznikaly hloubením a spojováním vícepatrových sklepů pod domy na Starém městě a sloužily především k uskladnění potravin a piva. Při velkých požárech též skýtaly dobrý úkryt. Vchod do sklepů a pokladna se nachází v místě radnice a muzea.

Otevírací doba: duben–září: po–ne 9–17 hod., říjen–březen: st–so 9–17 hod.
Vstupné: 50 Kč, příplatek za cizojazyčnou prohlídku 200 Kč za skupinu

...
Číst více
Hrad Kotnov a Bechyňská brána

Nejstarší památka v Táboře z druhé poloviny 13. století. Čas a požáry způsobily pokles obraného významu hradu natolik, že byl v roce 1612 – 1613 přeměněn na pivovar. Zachovala se jediná ze čtyř věží hradu zvaná Kotnov a je přístupná veřejnosti. Naleznete zde expozici „Život a práce středověké společnosti“. V areálu je též expozice „Táborský poklad“, kde je uloženo téměř 4 000 stříbrných mincí. K hradu se dostanete z náměstí Klokotskou ulicí.

Otevírací doba: květen–září: po–ne 9.00–17.00
Vstupné: Bechyňská brána 40 Kč, vyhlídková věž Kotnov 20 Kč, noční prohlídka hradu 60 Kč, Táborský poklad otevřen celoročně, vstupné 20 Kč

...
Číst více
Hotel Nautilus****

Boutique hotel Nautilus se nachází v centru na Žižkově náměstí. Disponuje 22 jedinečně zařízenými pokoji čtyř kategorií. Každý z těchto luxusních pokojů je jedinečnou kombinací moderních technologií, starodávných fosílií a art deco nábytku. Hotel disponuje wellness centrem se širokou nabídkou služeb a noblesní restaurací Goldie s tradiční českou gastronomií v moderním pojetí v podání vynikajícího šéfkuchaře.

Cena: za 2lůžkový pokoj od 2 900 Kč .

...
Číst více
Hotel Dvořák ****

Hotel Dvořák Tábor se nachází v historickém centru Tábora na místě původního pivovaru v těsné blízkosti táborského hradu. Hotelový komplex disponuje 72 luxusními pokoji. Ačkoliv je hotel postaven v místě bývalého pivovaru, tak zde žádné pivo formou minipivovaru nevaří. Zato si v hotelu můžete užít Originální pivní lázně BBB nebo Kleopatřinu mléčnou koupel či masáže.

Cena: za 2lůžkový pokoj 2 300 Kč.

...
Číst více
Pension 189 - Karel Bican

Tento útulný pension se nachází 150 metrů od Žižkova náměstí. Ať pohlédnete z kteréhokoliv okna, vždy vás okolí uchvátí. Z jedné strany pohled na historické centrum, z druhé uklidňující pohled na řeku Lužnici a do obzoru pokračující zvlněnou krajinu. Budova pensionu pochází ze 14. století a jednou z atrakcí domu jsou podzemní chodby, jež můžete po domluvě shlédnout. Součástí pensionu je kuchyňka, zahrada a sauna.

Cena: za 2lůžkový pokoj 1 200 Kč.

...
Číst více
Pension ALFA

Penzion Alfa se nachází ve starobylém domě z 16. století mezi Žižkovým náměstím a hradem Kotnov, v historickém jádru města Tábora. Nabízí ubytování v devíti pokojích (s jedním, dvěma, třemi a čtyřmi lůžky). Všechny pokoje mají vlastní sociální zařízení (koupelna + WC), telefon a WI-FI. Součástí pensionu je Whisky Pub, kde budete moci ochutnat 50 druhů whisky a 30 druhů rumů.

Cena: za 2lůžkový pokoj 850 Kč, domácí mazlíček za 100 Kč.

...
Číst více
Restaurace Goldie

Tato hotelová restaurace Goldie láká na vynikající jídlo a širokou nabídku nápojů. Goldie se nachází v přízemní části hotelu a nabízí krásný výhled na Žižkovo náměstí, takže můžete pohodlně sledovat, kdo jde kolem a co se kde děje. Pro ještě lepší výhled máte možnost posedět na malé terase před hotelem. Bohatá výzdoba interiéru je, mimo jiné, zaměřena na nádherná zrcadla a sochy. Součástí je i café bar, kde můžete vychutnat výbornou kávu, dobře zásobený koktejlový bar a špičkové místní i mezinárodní víno a pivo. Díky kvalitě jídel patří mezi nejlepší mimopražské restaurace v zemi.

Cena jídel 250 - 500 Kč, pivo 0,4l 40Kč, víno 0,7 od 250 Kč.

...
Číst více
Škochův dům

Restauraci Škochův dům naleznete na rohu Žižkova náměstí a nabízí v příjemném prostředí široký výběr nápojů, kávy, koktejlů a hlavně dobrou minutkovou kuchyni. V letních měsících je k dispozici předzahrádka s výhledem na celé historické Žižkovo náměstí.

Cena jídel 150 - 350 Kč, pivo 0,5l 32Kč, víno 0,7 od 230 Kč.

...
Číst více
Café & Bar Havana

Restauraci s útulným a nevšedně ,,zabydleným“ interiérem vybudovali v historickém domě na Žižkově náměstí majitelé v roce 2001 vlastníma rukama a podle toho si ji hýčkají. Kuchař připravuje šťavnaté steaky, výborné těstoviny i jídla mexické kuchyně. Vyhlášenou specialitou jsou pečená vepřová žebra v medové marinádě a k nim výtečná chlazená plzeň. Předzahrádka pod klenbami domu přímo na náměstí.

 

...
Číst více
Cafe Campanila

Restaurace se nachází přímo v centru města na hlavní třídě a poskytuje prostor pro odpočinek při nákupech a procházkách. Jídelní lístek nabízí kromě čerstvé italské kuchyně zejména dorty, zákusky, zmrzlinové poháry a palačinky.

 

...
Číst více
Muzeum čokolády

Muzeum čokolády a marcipánu v Táboře vám v prostoIMG 5131rách třech historických domů představí historii čokolády, její pěstování, dovoz kakaových bobů do Evropy a následné zpracování do formy bonbonů, tabulek, pralinek, figurek. Expozice se věnuje i historii obalů a reklamních plakátů, k vidění jsou i porcelánové či cínové soupravy, ze kterých se čokoláda pila v 19. stol., šlechtický salon či model pěstování kakaa v pralese. Druhá část muzea je pak věnována marcipánu a možnostem jeho zpracování. Uvidíte marcipánový model náměstí a dalších táborských domina...
Číst více

Muzeum Lega

Muzeum Lega je rozděleno na několik tematických okruhů, kde najdete stovky originálních modelů z celého světa. Na stavbu modelů bylo použito několik miliónů kostiček. Expozice je neustále rozšiřována a doplňována o další zajímavé a raritní kousky. Součástí expozice je i laeserová a světelná show věnovaná tématu Star Wars, která nadchne nejen malé návštěvníky. Po prohlídce výstavní expozice můžete navštívit dětský koutek, kde si lze postavit vlastní model a tento i vystavit. Po dobu, co si vaše zlatíčka budou hrát, můžete holdovat všelijakému občerstvení.

Otevřeno: červenec–srpen: po–ne–10–18 hod., září–červen: so 10–17 hod., ne 11–16 hod.
Vstupné: dospělí 100 Kč, děti 70-80 Kč

...
Číst více
Strašidelné podzemí a Skřítkov– poetická expozice pro nejmenší

Bojíte se rádi? Jestli ano, přijďte se bát do strašidelného podzemí! V chodbách s tajemnou atmosférou narazíte na mnoho strašidelných stvoření - např. alchymistu a jeho dílnu, bílou paní, kata, mumii a další! Pozor, kdo vás to chytil za nohu? A komu patří ty kosti na zemi? Pro nejmenší děti je vedle strašidelného podzemí otevřena poetická expozice Skřítkov.

Otevřeno: červenec–srpen: denně kromě pátku 10–18 hod., květen: so–ne 10–12 a 13–16 hod., září– prosinec: so – ne 13–16 hod. (dle počasí), leden – duben: zavřeno
Vstupné: 50 Kč


Číst více

Fotogalerie

Aktuality

Spustili jsme nový web!

Kontakt

Redakce:
K Botiči 1453/6,  101 00 Praha 10
Tel./fax: +420 257 217 711

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.