Exkurze Podzemí Vřídla

podzemni-vridla-karlovy-vary

Ve starém suterénu Vřídelní kolonády je zpřístupněna exkurzní trasa Podzemí Vřídla. Během prohlídky uvidíte proces pokamenování suvenýrů vřídelní vodou, vývěry termominerální vody, vzácné organismy žijící na místech omývaných termominerální ...
Číst více

Apartmá Dostálovi

apartma Dostalovi 2

Apartmá Dostálovi je pro svou výhodnou polohu v centru Kutné Hory a komfortní vybavení dobrým místem pro pobyt turistů a rodin s dětmi, kteří chtějí mít všechny významné pamětihodnosti města přímo na dosah. Apartmá se nachází v podkroví rodinného domu a je z něj pěkný výhled do zeleně a na některé památky. Parkovat lze zdarma u hotelu. WI-FI zdarma v celém objektu.

Cena za 2lůžkový pokoj 1 500 Kč

...
Číst více

tagy: Klatovy
Lékárna U Bílého jednorožce

klatovy lekarnaHistorie klatovského lékárenství sahá až do poloviny 16. století, kdy ve městě působil Bernard Feuerbach. Provoz lékárny v budově na náměstí začal asi roku 1639. Po roce 1773, kdy byl zrušen řád jezuitů, odkoupil lékárnu Jan Michal Firbas. Lékárna byla v provozu do roku 1966, kdy přešla jako cenná historická památka pod správu okresního muzea, dnes Vlastivědného muzea Dr. Hostaše. Kromě původního nábytku zde můžete spatřit i mnoho zajímavých nástrojů a nádobí dávných lékár...
Číst více

Arcibiskupský zámek

Kromeriz 15

Arcibiskupský zámek v Kroměříži patří mezi přední kulturně historické památky na Moravě, je majetkem olomouckých biskupů, kterým sloužil jako letní sídlo.

Kroměřížský zámek je pozoruhodným komplexem historických sálů, knihoven, včetně unikátního hudebního archivu a obrazárny, která patří mezi nejhodnotnější kolekce svého druhu v celosvětovém měřítku.

Zámek se nachází na dolním rohu Velké...
Číst více

ARPACAY BACKPACKERS hostel

ARPACAY BACKPACKERS hostel

ARPACAY BACKPACKERS hostel naleznete v centru Prahy na Malé Straně, v malebné Nerudově ulici vedoucí k Pražskému Hradu. Hostel samotný je situován v jedinečné historické budově z 16. století a Vy si můžete užít nádherný výhled přes střechy Malé Strany přímo z Vašeho pokoje.

Cena: od 7,5 EUR

Recepce 24H, ZDARMA mapy Prahy, ZDARMA Internet & Wifi, ZDARMA úschovna zavazadel, ZDARMA uzamykatelné skříňky, Snídaně formou bufetu, Samoobslužná kuchyně, Stylová společenská místnost, Nádherný výhled, Platba platební kartou, LCD TV & DVD přehrávač, Posezení na venkovní pavlači

...
Číst více
Jaderný kryt a muzeum techniky

Jaderný kryt a muzeum techniky

sokolov-muzeum-techniky

V bývalém protiatomovém krytu v Sokolově je muzeum předmětů dvacátého století. Pro návštěvníky je zajímavý i samotný objekt. Většina vybavení krytu je totiž stále funkční a lidé zde mají šanci si prohlédnout opatření, která měla ochránit obyvatelstvo před jaderným útokem. Je tu vystavena řada zajímavých věcí, od šlapavých šicích strojů po rádia a promítačky. Raritou je malé BMW 700 z ro...
Číst více

Vyhlídky

Jeleni skok uvodni

Jelení skok, Petrova výšina, rozhledna Diana či vyhlídka Karla V. Při návštěvě těchto, ale i dalších vyhlídek uvidíte centrum města a krásné fasády historických budov linoucích se podél řeky Teplá jako na dlani. Na rozhlednu Diana vás dopraví lanová dráha, jejíž spodní stanici naleznete u Vřídelní kolonády na Divadelním náměstí.

 

...
Číst více
Expozice Táborský poklad

expozice-taborsky-poklad

Expozice se nachází v budově renesanční sladovny v areálu bývalého táborského hradu Kotnov. Je věnována unikátnímu nálezu z roku 2001, kdy při rekonstrukci domu čp. 308 byly objeveny dvě keramické nádoby naplněné čtyřmi tisíci stříbrných mincí. Tento poklad patří k nejvýznamnějším mincovním nálezům z jagellonského období na našem území.

Otevřeno: květen–září: po–ne 9-12 a 13...
Číst více

Fotogalerie

Aktuality

Spustili jsme nový web!

Kontakt

Redakce:
K Botiči 1453/6,  101 00 Praha 10
Tel./fax: +420 257 217 711

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.