Arcibiskupský zámek

Kromeriz 15

Arcibiskupský zámek v Kroměříži patří mezi přední kulturně historické památky na Moravě, je majetkem olomouckých biskupů, kterým sloužil jako letní sídlo.

Kroměřížský zámek je pozoruhodným komplexem historických sálů, knihoven, včetně unikátního hudebního archivu a obrazárny, která patří mezi nejhodnotnější kolekce svého druhu v celosvětovém měřítku.

Zámek se nachází na dolním rohu Velké...
Číst více

Podzámecká zahrada

podzamecka-zahrada-kromeriz

Podzámecká zahrada navazuje na arcibiskupský zámek. Vstup do ní je možný na několika místech ve městě, jen po stranách zámku jsou vchody dva. Po svém vzniku v roce 1509 zahrada sloužila k pěstování ovoce a zeleniny a v 17. století byla přebudována na barokní. Dnes se vnímá jako místo procházek a odpočinku, kde naleznete dvě letní kavárny. Při prohlídce této zahrady si můžete prohlédnout Pompeján...
Číst více

Květná zahrada

Kromeriz 04

Květná zahrada byla vybudována v letech 1665–1675. Částečně připomíná renesanční italské zahrady, na straně druhé pak barokně klasicistní francouzské zahrady ve stylu Versailles. Květná zahrada se nachází asi 15 minut pěšky od Velkého náměstí a dostanete se k ní spolehlivě po značené cestě. Po příchodu do zahrady se ocitnete na malém nádvoří, které ze dvou stran ohraničují historické skleníky – Palmový a Studený, jež se v sezoně proměňují v místa konání kultur...
Číst více

Expozice Karla Kryla

epozice-karla-kryla

Osobnost Karla Kryla, významného kroměřížského rodáka, se stala inspirací pro novou zážitkovou expozici, která zdůrazňuje osobité a nezaměnitelné Krylovo dílo plné radosti, vtipu a poetiky, ale zároveň obsahující vzdor, smutek, sarkasmus a pozdější rozčarování z politického vývoje v České republice. Rozmanité dílo básníka s kytarou je plné emocí a stejně taková je i jeho expozice v Kroměříži.

Vstupné...
Číst více

Fotogalerie

Aktuality

Spustili jsme nový web!

Kontakt

Redakce:
K Botiči 1453/6,  101 00 Praha 10
Tel./fax: +420 257 217 711

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.