Městský park

parkMěstský park v České Lípě náleží svou polohou, rozlohou a kvalitou prostředí k nejlepším v severních Čechách. Park se rozprostírá na poměrně členité ploše a zaujímá skoro 10 ha. Spodní rovinná část je pojata jako anglický park s řadou okrasných prvků, kvetoucích keřů a exotických dřevin. Roste zde téměř 800 stromů a keřů v cca 80 druzích.

Park vznikl v roce 1875 z iniciativy Okrašlovacího spolku. Jeho členům záleželo na podstatném zlepšení kvality života ve městě, jehož prostředí bylo v první polovině 19. století silně zatíženo průmyslovým provozem. V roce 1879 vznikla v parku skalka zvaná ‚Císařské kameny‘ s více než padesáti uká...
Číst více

Veřejné akvárium

akvariumVeřejné akvárium se nachází v prvním patře OD Banco na náměstí Dr. E. Beneše. Pro návštěvníky všech věkových kategorií je zde připravena výstava „Vodní světy aneb Rybí zoo“, v níž mají možnost zhlédnout množství druhů tropických ryb a od odborného průvodce získat informace o životě ve vodním světě.

...
Číst více
Geocaching

geocache1Spoustu dobrodružství a zábavy, ale také trochu toho lámání si hlavy si pro příznivce geocachingu, ale nejen pro ně, připravilo českolipské městské informační centrum.  Ve spolupráci s českolipskou geodetickou firmou vytvořilo dva turistické okruhy – Za humny je poklad a Po stopách židovské kultury.

V rámci prvně jmenovaného okruhu projdou turisté zajímavé památky a místa České Lípy, jako např. vodní hrad a Vlastivědné muzeum a galerii. Druhá trasa byla zřízena u příležitosti výročí 70 let od pochodu smrti z koncentračního tábora Schwarzheide a od konce 2. světové války a vede místy, kde dosud stojí č...
Číst více

Fotogalerie

Aktuality

Spustili jsme nový web!

Kontakt

Redakce:
K Botiči 1453/6,  101 00 Praha 10
Tel./fax: +420 257 217 711

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.