Chrám sv. Barbory

chram-sv-barbory

Chrám byl vždy symbolem města a dodnes zůstává nejznámější kutnohorskou stavbou. Svatobarborský chrám je považován za nejoriginálnější pozdně gotický chrám katedrálního typu v Evropě, tj. s věncem kaplí kolem hlavního oltáře. Stavba se stala výrazem někdejšího bohatství a moci města. Chrám byl založen kolem roku 1388, je 70 m dlouhý, 40 m široký a uvnitř 30 m vysoký. Nápadná shoda chrámu s pražským chrámem sv. Víta není náhodná, město se cht...
Číst více

Kaple Božího těla

Kaple boziho tela KH

Nenápadný objekt v těsné blízkosti katedrály sv. Barbory připomíná dobu těsně před zahájením stavby katedrály. Tehdy založilo Bratrstvo Božího těla hřbitovní kapli s kostnicí inspirovanou proslulou kostnicí v Sedlci. Vznikl tak objekt s nádherným halovým prostorem vrcholně gotického slohu.

 

...
Číst více
Jezuitská kolej

jezuitska kolej KH

Jedna z nejvýznamnějších raně-barokních památek v Čechách byla stavěna téměř osmdesát let od roku 1667 do poloviny 18. stol. Nedílnou součástí areálu koleje je cesta s galerií barokních sousoší. Tuto památku naleznete v sousedství chrámu a cesty do centra města. V současné době se zde nachází Galerie Středočeského kraje – GASK. Galerie GASK se zaměřuje především na výtvarné umění 20. a 21. století.

 

...
Číst více
Katedrála Nanebevzetí Panny Marie a sv. Jana Křtitele

Katedrala-Nanebevzeti-Panny

Vzácná a unikátní památka UNESCO - katedrála Nanebevzetí Panny Marie a sv. Jana Křtitele v Sedlci u Kutné Hory - je konventním chrámem bývalého nejstaršího cisterciáckého opatství v Čechách (zal. r. 1142). Spolu se světoznámou sedleckou Kostnicí tvoří tento chrám ucelený komplex nejstarší části Kutné Hory.

Otevřeno: celoročně

Vstupné: 50 Kč, snížené 30 Kč

...
Číst více
Kostnice v Sedlci

Kutna Hora kostnice

Unikátní kostnici naleznete pod kostelem Všech svatých na hřbitově Kutné Hory v Sedlci a je vyzdobena téměř výhradně lidskými kostmi. Jde o ostatky zemřelých z dob morových epidemií. Je jich na 40 tisíc a jsou vyskládány do pyramid a další použity na nezvyklou výzdobu, jako jsou lustry, sloupy a podobně.

Vstupné: plné 90 Kč, snížené 60 Kč

...
Číst více
České muzeum stříbra

CMS KH

V muzeu si můžete prohlédnout expozici o historii města a dozvědět se něco o životě místních, nebo si lze prohlédnout vzorky všech rud, které se tu těžily. V sále - pokladnice si prohlédnete české mince ražené v Kutné Hoře. Ovšem největší atrakcí je II. okruh - cesta stříbra, který vás seznámí s celým procesem, kterým musela projít stříbrná ruda, než se z ní vyrazila mince. Součástí tohoto prohlídkového okruhu je replika důlního díla s technickým vybavením, scénická expo...
Číst více

Hotel Vila U Varhanáře

Vila U-varhanare

Hotel Vila U Varhanáře je situován v barokním domě vedle Jezuitské koleje a Hrádku v Kutné Hoře. Objektu domin...
Číst více

Apartmá Dostálovi

apartma Dostalovi 2

Apartmá Dostálovi je pro svou výhodnou polohu v centru Kutné Hory a komfortní vybavení dobrým místem pro pobyt turistů a rodin s dětmi, kteří chtějí mít všechny významné pamětihodnosti města přímo na dosah. Apartmá se nachází v podkroví rodinného domu a je z něj pěkný výhled do zeleně a na některé památky. Parkovat lze zdarma u hotelu. WI-FI zdarma v celém objektu.

Cena za 2lůžkový pokoj 1 500 Kč

...
Číst více
Restaurace a Hotel U Hrnčíře

Rest U Hrncire

Restaurace U Hrnčíře je menší podnik v krásně upravené historické budově. Vzhledem k jeho pozici je snadné navštívit i pěšky turistická lákadla Kutné Hory a je jen kousek od chrámu Svaté Barbory nebo Muzea stříbra. V letních měsících lze využít terasu s výhledem na kostel Sv. Jakuba.

Hotelová restaurace má v jídelním lístku spoustu dobrot a vládne zde milá rodinná atmosféra. Nabízejí zde rovněž výborné ubytován...
Číst více

Restaurace U Žlutého kola

U Zluteho kola2

Říká se, že láska prochází žaludkem a tak doufáme, že si naši restauraci zamilujete. U nás se můžete těšit na posezení v příjemné prostředí a zajímavý výběr specialit a nápojů. Uvítá vás klidná příjemná atmosféra se vstřícným profesionálním personálem. Zajistíme také pořádání slavnostních hostin (narozeniny, firemní večírky, svatby, apod.).

Cena jídel: od 80 -170 Kč, pivo 0,5 27 Kč, víno 0,7...
Číst více

Muzeum alchymie

Muzeum alchymie

V centru Kutné Hory v Sankturinovském domě na Palackého náměstí naleznete Muzeum alchymie. Muzeum je koncipováno jako alchymistická dílna nebo laboratoř, kde voskoví alchymisté hledají kámen mudrců a elixír věčného mládí. V dalších místnostech najdete kaleidoskopické kino nebo golema.

Otevřeno: denně: duben – září 9-18h/ říjen – březen po-pá 9-17h, so-ne 10-16h
Vstupné:...
Číst více

Fotogalerie

Aktuality

Spustili jsme nový web!

Kontakt

Redakce:
K Botiči 1453/6,  101 00 Praha 10
Tel./fax: +420 257 217 711

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.