Zámecký areál - památka UNESCO

zamecky-areal

Litomyšlský zámek, národní kulturní památka a památka UNESCO, je hlavní dominantou města a jednou z nejvýznamnějších památek renesance u nás. Historie osídlení zámeckého návrší a pozdějšího zámku je s historií města neodmyslitelně spjata po celou dobu jeho existence. Zámek byl postaven za Vratislava z Pernštejna v letech 1568 –1581. Dnes je zámek jedním z turistických magnetů, které do Litomyšle každoročně přitahují tisíce turistů. Při prohlídce zámku vás čeká několik okruhů prohlíd...
Číst více

Museum Josefa Váchala

museum-josefa-vachala

Opravdu zvláštní interiér domu Josefa Portmona vyzdobil ve 20. letech grafik, spisovatel, svérázný a výjimečný umělec, Josef Váchal. K vidění jsou zde unikátní nástěnné malby, malovaný vyřezávaný nábytek a bytové doplňky.

Otevřeno: květen-září ÚT -NE 9-17h, duben a říjen SO, NE 9-17h
Vstupné: dospělí 60 Kč, děti 40 Kč

...
Číst více
Rodný byt Bedřicha Smetany

rodny-byt-bedricha-smetany

V přízemních prostorách bývalého zámeckého pivovaru, kde se v roce 1824 narodil Bedřich Smetana, je zřízena expozice, která připomíná dobu skladatelova dětství v Litomyšli. Návštěvníkovi se snaží přiblížit atmosféru tehdejší domácnosti Smetanových, rodinný život, s ním související události a ve výběru pak také jejich odraz ve Smetanově tvorbě.

Otevřeno: duben, ří...
Číst více

Hotel Aplaus****

hotel-aplaus

Hotel Aplaus v Litomyšli naleznete v samém centru města, kousek od zámku. Zatímco architektura připomíná pět set let dlouhou historii měšťanských domů, tak moderní design hotelu nabízí hostům nevšední zážitek a pohodlí. Vybavení interiérů odráží zájem majitelů hotelu Aplaus o současné umění a design. Tento hotel je nejdražší a nejluxusnější v celém městě.

Cena: za 2lůžkový pokoj od 2 600 Kč.

...
Číst více
Hotel Zlatá Hvězda***

hotel-zlata-hvezda

Přímo na Smetanově náměstí v centru města stojí Hotel Zlatá Hvězda. Tento klasický hotel vám nabídne pěkný pohled na centrum města a zámek či na klid zahrad. Čas relaxace lze strávit v hotelové sauně či fitness centru.

Cena: za 2lůžkový pokoj od 1 400 Kč.

 

...
Číst více
Pension Paseka

Paseka

Pension Paseka se nachází v historickém centru Litomyšle u Smetanova náměstí a 200 metrů od zámku. Nabízí apartmány s kuchyňským koutem, knihovnou a koupelnou se sprchou a WC. V celé budově je zdarma dostupné Wi-Fi. Každé ráno se podává snídaně. V pěší vzdálenosti od penzionu objevíte různé restaurace a obchody.

Cena: za 2lůžkový pokoj od 1 200 Kč

...
Číst více
Restaurant Bohem

restaurace-bohem

Tato luxusní restaurace je součástí hotelu Aplaus. Naleznete zde stylové prostředí a menu, ve kterém nechybí ani jídla dle M. D. Rettigové, která v Litomyšli strávila poslední léta svého života. Zdejší samozřejmostí jsou i jídla mezinárodní kuchyně, včetně ryb a mořských plodů. Naleznete zde i kvalitní vína jak z domácích, tak ze světových vinic.

Cena jídel od 180 – 480 Kč, pivo 0,5l 45 Kč, víno 0,7l od 275 K...
Číst více

U Kolji

restaurace-u-kolji

V této restauraci, kterou najdete v Mařákově ulici, můžete ochutnat nejen ukrajinské speciality, jako pravý boršč nebo blinčiky. Netradiční jídla, která zde nabízejí v příjemném prostředí, doplňují především masitá jídla mezinárodní kuchyně.

Cena jídel od 110 – 220 Kč, pivo 0,5l 25 Kč

...
Číst více
Restaurace Malý svět

restaurace-maly-svet

Na jedné z nejstarších ulic v centru města, přímo pod zámkem, se nachází Restaurace Malý svět, kde ve spojení s galerií naleznete klid pro vychutnání jídel české i mezinárodní kuchyně. Jídelní lístek zde není tak obsáhlý, zato však vaří z kvalitních a čerstvých surovin. V letních měsících lze využít střešní terasu s výhledem na zámek.

Cena jídel od 160 – 280 Kč, pivo 0,5l 35 Kč

...
Číst více
Chocco Caffé

cocco-caffe

Kavárna Chocco Caffé se nachází v srdci Smetanova náměstí v domě č. 117, v jehož přízemí je kavárna umístěna. Je to prostor s puncem minulosti, kde se můžete zastavit, odpočinout si u dobré a kvalitní kávy, čokoládových pralinek a výborných dortů, a to vše přímo z vlastní výroby. Nabízí milé a útulné nekuřácké prostředí zařízené stylovým nábytkem s 25 pohodlnými místy k sezení.

Otevřeno: denně 9-18h.

...
Číst více
Dance Club U Kolji

dance-club-u-kolji

Moderní hudební klub vybavený klimatizací, karaoke a dobrým výběrem nápojů.

Otevřeno: ST 19-02h, PÁ a SO 21-05h

...
Číst více
Muzeum domečků, panenek a hraček

muzeum-domecku-panenek

Muzeum je umístěno v jednom z Měšťanských domů v ulici Jiráskově č. 4 naproti Zámeckému pivovaru a bývalé jízdárně, a je tak součástí Zámeckého návrší. Ve sbírce naleznete exponáty od roku 1 850 po současnost. Uvidíte zde například historické domečky a pokojíčky pro panenky, ale i bydlení princezen a venkovských lidí, nebo americkou farmu. Expozice panenek začíná nejstarší panenkou v litomyšlském kroji a končí panenkou Barbie.<...
Číst více

Zámek Nové Hrady

zamek-nove-hrady

V obci Nové Hrady, která se nachází 15 km od města Litomyšl, navštivte Zámek Nové Hrady, jednu z mála rokokových památek na území ČR. Rokoková stavba, vybudována v letech 1774–1777 hrabětem Jeanem-Antoinem Harbuvalem de Chamaré ve stylu francouzských letních sídel, je přezdívána „České Versailles“. Mimo krásných parků a zámeckých interierů je zde umístěna expozice historického nábytku od baroka po kubismus a první české muzeum velocipedů, největ...
Číst více

Fotogalerie

Aktuality

Spustili jsme nový web!

Kontakt

Redakce:
K Botiči 1453/6,  101 00 Praha 10
Tel./fax: +420 257 217 711

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.