Kolonáda a zpívající fontána

Kolonáda a zpívající fontána

13 Marianske-Lazne fontana

Centrem lázeňského života byly vždy kolonády. Největší dominantou Mariánských Lázní je hlavní kolonáda s unikátní litinovou konstrukcí. V těsném sousedství hlavní kolonády se nachází kolonády Křížového a Karolinina pramene, kde vyvěrá pramenů hned několik. Další nádhernou stavbou je kolonáda Ferdinandova pramene, která tvoří dominantu parku v dolní části města.

...
Číst více
Pravoslavný kostel svatého Vladimíra

Pravoslavný kostel svatého Vladimíra

Ruský-kostel-zima

Pravoslavný kostel v rusko-byzantském slohu byl postaven v l. 1900-1902. Chrám je pozoruhodný po stránce umělecké nejen krásnou architekturou, ale i vnitřním vybavením. Interiér je bohatě vyzdoben, mj. jsou zde ikony ze 17. stol. Jedinečný (a současně největší svého druhu) je emailovo-majolikový ikonostas; keramická stěna zdobená ikonami, oddělující kněžiště od hlavního prostoru chrámu. Tento ikonostas byl r...
Číst více

Léčebné prameny a pavilony

prameny-mlLéčebné prameny a pavilony

Díky chemické rozmanitosti zdejších pramenů jsou Mariánské Lázně vhodné k léčbě velkého spektra nemocí. Pro svou rozmanitost tvoří zdejší minerální vody základ lázeňské péče. V nejbližším okolí vyvěrá přes 100 minerálních pramenů, ve městě samotném kolem 40. Kolonády a altány zastřešující jednotlivé prameny dokreslují malebnou lázeňskou atmosféru. Narazíte na ně prakticky v celém centru města a přilehlých parcích.

...
Číst více
Městské muzeum

mestske-muzeum-marianske-lazneMěstské muzeum

 

Muzeum je umístěno v nejstarším dochovaném domě historické části města a jedná se o významnou stavební památku z počátku 19. století a je poslední zachovanou ukázkou podoby města v době jeho vzniku. Dům byl postaven roku 1818 jako penzion pro lázeňské hosty „Zlatý hrozen“. V roce 1823 v něm bydlel Johann Wolfgang Goethe. Muzeum, založené již v roce 1887, stojí v této budově od roku 1953.

Expozici muzea dále doplňuje expozice v přírodě „Geologický park“, vytvořená na ploše téměř 10 ha v těsném sousedství budovy muzea.

Kontakt: Goethovo...
Číst více

Česká hospůdka

Česká hospůdka

ceska-hospudka

Restaurace Česká hospůdka je zaměřena na tradiční českou kuchyni. Kromě jídelního lístku s českými specialitami nabízí pivní jídelní lístek, kde naleznete menší jídla hodící se k pivu. V letních měsících si můžete vychutnat jídla na venkovním grilu na jedné ze dvou teras.

Cena jídel: od 120 Kč do 300 Kč, pivo 35 Kč

...
Číst více
El Gaucho

El Gaucho

V centru města, na křižovatce Hlavní třídy a Chebské ulice, naleznete noční hudební klub s originálním interiérem ve stylu mexické vesnice. Do ranních hodin budete moci prožít večer v baru nebo na tanečním parketu. Součástí je i restaurace s mexickými jídly.

Otevřeno: St, Čt, Ne 17 - 01h, Pá, So 17 - 05h

...
Číst více
Park Bohemium

Park Bohemium

Park-bohemium

Park Bohemium - naučně poznávací okruh s dokonalými maketami významných stavebních a technických památek České republiky. Budete si moci prohlédnout např. rotundu na památné hoře Říp, vinné sklípky na jižní Moravě, futuristický hotel na Ještědu, nebo hrad Karlštejn či zámek v Českém Krumlově. Více než šest desítek do detailů propracovaných maket v měřítku 1:25, a to vše v krásném parku u hotelu Krakonoš.

Otevřeno: dub...
Číst více

Zámek Kynžvart

Zámek Kynžvart

Kynzvart-nadvori

Zámek Kynžvart s rozsáhlým parkem leží asi kilometr od města Lázně Kynžvart a 10km od Mariánských Lázní. Na začátku, koncem 16. století, zde stávala renesanční tvrz, která byla později přestavěna na barokní zámek. Neslavnějším majitelem kynžvartského zámku byl rakouský kancléř Klement Metternich. Právě kníže Metternich shromáždil na zámku Kynžvart mnoho uměleckých předmětů, sbírky mincí a zbraní a zejména pak knihy, mnohdy ručně psa...
Číst více

Léčebné Lázně Mariánské Lázně a.s.

 

accomm 30 cz

Komfortní ubytování v lázeňských hotelech Nové Lázně*****, Centrální Lázně****, Maria Spa****, Hvězda****, Imperial ****, Pacifik****, Butterfly**** Vltava***, Labe***, Svoboda***

 

 

 


Číst více
Zámek Sokolov

sokolov-zamekZámek se nachází ve středu města, jen kousek od náměstí. Tvoří jej patrová čtyřkřídlá budova s uzavřeným nádvořím a čtyřmi nárožními věžemi. Střed nádvoří zdobí kašna. Zajímavé je, že jeho severní věže jsou válcovité a jižní věže hranaté s okrouhlou spodní části. Na jižní straně je balkón s malým portálem. Nad hlavním portálem je nosticovský erb. Vnitřní dvůr s arkádami. Současná podoba zámku je z poslední klasicistní přestavby z roku 1805. V zámk...
Číst více

Kostel svatého Jakuba

Kostel svatého Jakuba

sokolov-kostel-sv-jakuba

Kostel sv. Jakuba Většího stojí ve staré části Sokolova mezi Starým a Růžovým náměstím. Kostel sv. Jakuba Většího je jednolodní a hlavní oltář pochází z roku 1756 od Jana Pavla Seydla, dva postranní oltáře sem byly převezeny v roce 1786 ze zrušeného servitského kostela sv. Michala v Praze. Dále můžeme vidět pískovcovou křtitelnici (1679), kazatelnu z 18. století), původní barokní lavice a dal...
Číst více

Jaderný kryt a muzeum techniky

Jaderný kryt a muzeum techniky

sokolov-muzeum-techniky

V bývalém protiatomovém krytu v Sokolově je muzeum předmětů dvacátého století. Pro návštěvníky je zajímavý i samotný objekt. Většina vybavení krytu je totiž stále funkční a lidé zde mají šanci si prohlédnout opatření, která měla ochránit obyvatelstvo před jaderným útokem. Je tu vystavena řada zajímavých věcí, od šlapavých šicích strojů po rádia a promítačky. Raritou je malé BMW 700 z ro...
Číst více

Hotel Global

sokol-hotel-globalHotel Global se nachází v lesnaté krajině na břehu řeky Ohře, vedle vlakového a autobusového nádraží Sokolov. Má bar s příjemnou zahradní terasou. K dispozici je bezplatné Wi-Fi a soukromé parkoviště zdarma. Hotel má všechny pokoje a apartmá s vlastní koupelnou a TV. V této historické vile si můžete každé ráno pochutnat na snídani formou bufetu. Za 5 minut dojdete na hlavní historické náměstí v Sokolově a do Karlových Varů, Chebu a Františkových Lázní dojedete autem za 20 minut.

...
Číst více
Parkhotel Sokolov

sokolov-hotel-parkParkhotel Sokolov najdete v centru Sokolova a je situován do tichého, klidného prostředí chráněného zámeckého parku. Hotel disponuje standardně zařízenými pokoji, restaurací, salónky, barem a konferenčními prostory. Pro volný čas a relaxaci je možnost využití plaveckého bazénu s tobogánem, fitness studia, široký výběr wellness procedur, nebo, finské sauny s whirlpoolem.

 

...
Číst více
Penzion Piano

Tento penzion je situován v centru na malebném Starém náměstí. K dispozici Vám bude 6 dvoulůžkových pokojů Standard a dva dvoulůžkové pokoje De Luxe s možností přistýlky s vlastním sociálním zařízením, vybavené televizí, telefonem, lednicí a možností připojení k internetu. Pokoje nabízejí krásný výhled na náměstí s barokní kašnou. Snídaně Vám budou podávány dle Vašeho přání. Zdarma je možno využít až 7 parkovacích míst.

 

...
Číst více

Fotogalerie

Aktuality

Spustili jsme nový web!

Kontakt

Redakce:
K Botiči 1453/6,  101 00 Praha 10
Tel./fax: +420 257 217 711

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.