Hrad a zámek Jindřichův Hradec

jindrichuv-hradec zamek kom

Komplex budov hradu a zámku v Jindřichově Hradci je po Pražském hradu a Českém Krumlově třetím nejrozsáhlejším zámeckým areálem v České republice, je národní kulturní památkou a zároveň nejvýznamnější památkou města. K nejcennějším částem gotického hradu patří gotický palác, kaple sv. Ducha, takzvaná Soudnice a unikátní černá kuchyně. V zahradě zámku stojí unikátní, bohatě zlatem zdobený hudební...
Číst více

Muzeum fotografie

Muzeum fotografie 2 JH

Muzeum fotografie a moderních obrazových médií soustředí pozornost zejména na médium fotografie, ale i dalším obrazovým médiím. Ve výstavním programu jsou ke zhlédnutí díla českých, ale též zahraničních fotografů, významných osobností dějin (především) české fotografie a význačných současných tvůrců. Muzeum sídlí v historickém centru města v bezprostřední blízkosti 15. poledníku v renesanční jezuitské koleji z...
Číst více

Krýzovy jesličky

Kryzovy jeslicky JH

Krýzovy jesličky jsou dílo jindřichohradeckého měšťana a punčochářského mistra Tomáše Krýzy a patří k nejnavštěvovanějším expozicím v Jindřichově Hradci. Od roku 1998 jsou jesličky zapsány v Guinnessově knize rekordů jako největší mechanický lidový betlém na světě. Betlém obsahuje 1398 figurek lidí a zvířat, z nichž se 133 pohybuje. Tento unikát se nachází v Muzeu Jindřichohradecka. Ve správě muzea je také městská vyhl...
Číst více

Dům gobelínů

Dum-Gobelinu JH

Dům gobelínů sídlí v budově bývalého zámeckého pivovaru v blízkosti jindřichohradeckého zámku. Navazuje na více než stoletou tradici existence proslulých jindřichohradeckých gobelínových dílen. Dům gobelínů nabízí jedinečnou příležitost seznámit se s historií tkaní v Jindřichově Hradci a zhlédnout vznik nových i restaurování historických tapisérií, to vše s odborným výkladem.

Otevřeno: duben až říjen, denn...
Číst více

Expozice Táborský poklad

expozice-taborsky-poklad

Expozice se nachází v budově renesanční sladovny v areálu bývalého táborského hradu Kotnov. Je věnována unikátnímu nálezu z roku 2001, kdy při rekonstrukci domu čp. 308 byly objeveny dvě keramické nádoby naplněné čtyřmi tisíci stříbrných mincí. Tento poklad patří k nejvýznamnějším mincovním nálezům z jagellonského období na našem území.

Otevřeno: květen–září: po–ne 9-12 a 13...
Číst více

Podzemní chodby

Zpřístupněná trasa okolo 650 m představuje jen malou část táborského podzemí, které je jedno z největších v ČR a jehož vznik se datuje do 15. století. Chodby vznikaly hloubením a spojováním vícepatrových sklepů pod domy na Starém městě a sloužily především k uskladnění potravin a piva. Při velkých požárech též skýtaly dobrý úkryt. Vchod do sklepů a pokladna se nachází v místě radnice a muzea.

Otevírací doba: duben–září: po–ne 9–17 hod., říjen–březen: st–so 9–17 hod.
Vstupné: 50 Kč, příplatek za cizojazyčnou prohlídku 200 Kč za skupinu

...
Číst více
Hrad Kotnov a Bechyňská brána

Nejstarší památka v Táboře z druhé poloviny 13. století. Čas a požáry způsobily pokles obraného významu hradu natolik, že byl v roce 1612 – 1613 přeměněn na pivovar. Zachovala se jediná ze čtyř věží hradu zvaná Kotnov a je přístupná veřejnosti. Naleznete zde expozici „Život a práce středověké společnosti“. V areálu je též expozice „Táborský poklad“, kde je uloženo téměř 4 000 stříbrných mincí. K hradu se dostanete z náměstí Klokotskou ulicí.

Otevírací doba: květen–září: po–ne 9.00–17.00
Vstupné: Bechyňská brána 40 Kč, vyhlídková věž Kotnov 20 Kč, noční prohlídka hradu 60 Kč, Táborský poklad otevřen celoročně, vstupné 20 Kč

...
Číst více
Hotel Nautilus****

Boutique hotel Nautilus se nachází v centru na Žižkově náměstí. Disponuje 22 jedinečně zařízenými pokoji čtyř kategorií. Každý z těchto luxusních pokojů je jedinečnou kombinací moderních technologií, starodávných fosílií a art deco nábytku. Hotel disponuje wellness centrem se širokou nabídkou služeb a noblesní restaurací Goldie s tradiční českou gastronomií v moderním pojetí v podání vynikajícího šéfkuchaře.

Cena: za 2lůžkový pokoj od 2 900 Kč .

...
Číst více
Hotel Dvořák ****

Hotel Dvořák Tábor se nachází v historickém centru Tábora na místě původního pivovaru v těsné blízkosti táborského hradu. Hotelový komplex disponuje 72 luxusními pokoji. Ačkoliv je hotel postaven v místě bývalého pivovaru, tak zde žádné pivo formou minipivovaru nevaří. Zato si v hotelu můžete užít Originální pivní lázně BBB nebo Kleopatřinu mléčnou koupel či masáže.

Cena: za 2lůžkový pokoj 2 300 Kč.

...
Číst více
Pension 189 - Karel Bican

Tento útulný pension se nachází 150 metrů od Žižkova náměstí. Ať pohlédnete z kteréhokoliv okna, vždy vás okolí uchvátí. Z jedné strany pohled na historické centrum, z druhé uklidňující pohled na řeku Lužnici a do obzoru pokračující zvlněnou krajinu. Budova pensionu pochází ze 14. století a jednou z atrakcí domu jsou podzemní chodby, jež můžete po domluvě shlédnout. Součástí pensionu je kuchyňka, zahrada a sauna.

Cena: za 2lůžkový pokoj 1 200 Kč.

...
Číst více
Pension ALFA

Penzion Alfa se nachází ve starobylém domě z 16. století mezi Žižkovým náměstím a hradem Kotnov, v historickém jádru města Tábora. Nabízí ubytování v devíti pokojích (s jedním, dvěma, třemi a čtyřmi lůžky). Všechny pokoje mají vlastní sociální zařízení (koupelna + WC), telefon a WI-FI. Součástí pensionu je Whisky Pub, kde budete moci ochutnat 50 druhů whisky a 30 druhů rumů.

Cena: za 2lůžkový pokoj 850 Kč, domácí mazlíček za 100 Kč.

...
Číst více
Restaurace Goldie

Tato hotelová restaurace Goldie láká na vynikající jídlo a širokou nabídku nápojů. Goldie se nachází v přízemní části hotelu a nabízí krásný výhled na Žižkovo náměstí, takže můžete pohodlně sledovat, kdo jde kolem a co se kde děje. Pro ještě lepší výhled máte možnost posedět na malé terase před hotelem. Bohatá výzdoba interiéru je, mimo jiné, zaměřena na nádherná zrcadla a sochy. Součástí je i café bar, kde můžete vychutnat výbornou kávu, dobře zásobený koktejlový bar a špičkové místní i mezinárodní víno a pivo. Díky kvalitě jídel patří mezi nejlepší mimopražské restaurace v zemi.

Cena jídel 250 - 500 Kč, pivo 0,4l 40Kč, víno 0,7 od 250 Kč.

...
Číst více
Škochův dům

Restauraci Škochův dům naleznete na rohu Žižkova náměstí a nabízí v příjemném prostředí široký výběr nápojů, kávy, koktejlů a hlavně dobrou minutkovou kuchyni. V letních měsících je k dispozici předzahrádka s výhledem na celé historické Žižkovo náměstí.

Cena jídel 150 - 350 Kč, pivo 0,5l 32Kč, víno 0,7 od 230 Kč.

...
Číst více
Café & Bar Havana

Restauraci s útulným a nevšedně ,,zabydleným“ interiérem vybudovali v historickém domě na Žižkově náměstí majitelé v roce 2001 vlastníma rukama a podle toho si ji hýčkají. Kuchař připravuje šťavnaté steaky, výborné těstoviny i jídla mexické kuchyně. Vyhlášenou specialitou jsou pečená vepřová žebra v medové marinádě a k nim výtečná chlazená plzeň. Předzahrádka pod klenbami domu přímo na náměstí.

 

...
Číst více
Cafe Campanila

Restaurace se nachází přímo v centru města na hlavní třídě a poskytuje prostor pro odpočinek při nákupech a procházkách. Jídelní lístek nabízí kromě čerstvé italské kuchyně zejména dorty, zákusky, zmrzlinové poháry a palačinky.

 

...
Číst více

Fotogalerie

Aktuality

Spustili jsme nový web!

Kontakt

Redakce:
K Botiči 1453/6,  101 00 Praha 10
Tel./fax: +420 257 217 711

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.